O MNĚ

Jsem terapeutka pro ajťáky a tohle je moje story

Spojit psychologii a IT? Nepravděpodobná, přitom dokonalá souhra. Na pohled má psychologie a programování společné jen první písmeno. Zjistila jsem, že psychologii v IT nikdo pořádně neaplikuje, přitom je často potřeba!

echo “story”

Už jako teenager jsem znala svou životní misi – pomáhat lidem. A nakonec z toho vzniklo propojení psychologie a IT. A funguje to parádně. S klienty zažíváme hlubší porozumění na základě sdílené zkušenosti.

Jak k té nečekané fúzi došlo? Vystudovala jsem psychologii a při studiu a psaní diplomky jsem objevila krásu skriptů. Coby samouk jsem se relativně rychle uchytila jako Python programátorka a dnes se tím spolu s psychologií živím. Rozumím, s čím se potýkáš, ať už v IT jsi, nebo se do něj chystáš.

V mém CV se propojil svět psychologie a IT

Psychologie

Vysokoškolské studium

Jednooborová psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno – udělen titul Mgr. (2015–2021)

Psychoterapeutické výcviky

Procesově orientovaná práce (2021–2022, nedokončeno, Institut procesově orientované práce)

Rogersovská psychoterapie (od 2022 dosud ve výcviku, Inštitút psychoterapie a socioterapie)

Další vzdělávání

Kurz metod Kognitivně behaviorální terapie

Akreditovaný koučovací výcvik (2021, celkem 150 hodin + 35 odkoučovaných sezení, Praktická psychologie s.r.o.)

Kurz Psycholog ve zdravotnictví – probíhá (zkouška složena, ještě sbírám hodiny praxe)

 

Hurá, je tu vlastní praxe!

od 2021

IT

V IT branži se pohybuju od roku 2021. Krátce jsem si vyzkoušela, jaké to je nosit červený klobouk – programovala jsem v Red Hatu. A poté jsem potkala malou brněnskou firmu FlowerChecker, která mi umožňuje pracovat na částečný úvazek jako mediorní Python programátorka – dělám s Djangem, trochu HTML/CSS, databáze a SQL.

Kde mě můžeš potkat

Jsem aktivní v junior guru komunitě, kde mě znají díky přednáškám o duševním zdraví v kontextu kariérní změny a mé stránce o psychice v IT. A nedávno jsem se objevila i v podcastu ProgramHRování.

Najdeš mě i jako brněnskou koučku PyLadies.

Přednáška pro junior guru

Moje srdcovky kromě IT a psychologie

Spojuju nadšení pro přírodu se čtením knih venku (a občas si u toho spálím nejen nos). Miluju našeho 3H kocoura (je hezký, hodný a hebký).

Ujíždím na lezení, hlavně na umělých stěnách – má věčně aktivní mysl odpočívá a řeší jen další chyt! Dodávám, že když člověk nechce prolézat jeskyně, doly a štoly (což já občas nechci), nemá mít za přítele jeskyňáře (což já mám).

Hodně mi záleží na mých blízkých. Teda kromě hraní deskovek (třeba Duny Impéria), tam neznám bratra! Mimochodem jednoho bratra mám a je to prima parťák.

Obdivuju své klienty, fandím jejich odvaze

Jsou to lidi z náročné branže IT s otevřenou myslí, kteří se chtějí mít líp nebo růst v dosavadní roli. Nebo ti, kteří se rozhodli pro kariérní switch do IT z jiných profesí, včetně maminek na mateřské. Dokáží se porvat s překážkami a přiznat si, když mají chaos v hlavě, emocích, životě. A rozhodnou se, že už to tak nechtějí.

Máš to taky tak? Jsi jedním/jednou z těchto statečných?

Úvodní schůzka zdarma

Využij 30minutovou nezávaznou konzultaci zdarma, kde probereme tvé otázky a vyjasníme, jaký typ spolupráce bude pro tebe ten pravý.