Jak se jako ajťák/čka zbavit pochyb a pocitu, že nejsem dost 🎥

13. 3. 2023 | Přednášky 🎥

Co nejvíc narušuje psychickou pohodu juniorů? A co se s tím dá dělat?

Z ankety mezi juniory (po očištění dat) vyplývá, že 70 % z těch, kdo hledají práci, má strach, zda si vůbec nějakou najdou. 55 % z těch, kdo už pracují, má pocit, že jsou neschopní. 44 % se bojí, že ostatní přijdou na to, že jsou k ničemu. Představím svůj pohled na příčiny nejistoty a pochybností a podělím se o několik nápadů, které ti pomohou zvládnout tyto pocity. Příjemný poslech.

13. 3. 2023 | Přednášky 🎥

Buď v obraze a nenech si ujít žádný článek. Stačí zanechat email.

Loading

Buď v obraze a nenech si ujít žádný článek. Stačí zanechat email.

Loading

Jsem Nela Slezáková, terapeutka pro ajťáky

Jsem psycholožka a coby samouk jsem uspěla i jako programátorka. Dnes mě živí IT a psychologie dohromady. Rozumím, s čím se potýkáš, ať už v IT jsi, nebo se do něj chystáš. A kde mě můžeš potkat? V junior guru komunitě, PyLadies, na stránce o psychice v IT a přednáškách či podcastu o duševním zdraví při kariérní změně.

Další články

O programování a psychologii🎙️

O programování a psychologii🎙️

Půlhodinové povídání s Vojtou a Šárkou v podcastu ProgramHRování. Probrali jsme toho opravdu hodně. V epizodě se dozvíte – jak jsem začala s psychologií a programováním, jak zvládnout start kariéry v IT a jak si poté poradit s obtížemi po nástupu do práce. Příjemný poslech.

Jak na asertivní komunikaci 🖊️

Jak na asertivní komunikaci 🖊️

Kdyby tak lidé říkali právě to, co cítí, a komunikovali upřímně a napřímo, co potřebují. A hlavně kdybys to dokázal/a i ty! Ukážu ti, jak v 6 krocích asertivně vyjádřit své potřeby tak, aby se druhý neurazil a došli jste k oboustrannému pochopení a případnému řešení.

Roztřiď své úkoly a budeš víc v klidu 🖊️

Roztřiď své úkoly a budeš víc v klidu 🖊️

Cítíš se (někdy) přetížený/á, máš pocit, že úkoly se na tebe sypou ze všech stran a narůstají snad geometrickou řadou, místo aby ubývaly? Představím ti techniku, která ti pomůže vypořádat se s velkým množstvím úkolů. Ne nadarmo se jmenuje po americkém prezidentovi!

Cesta do IT ve větší pohodě a udržitelně 🎥

Cesta do IT ve větší pohodě a udržitelně 🎥

V médiích se často dočtete, jak lukrativní obor IT je, jakou má zářnou budoucnost a platy jsou nadstandardní. Ale články už nikdy nezmíní, jaká dřina je dostat se tam! Právě to teď zažíváš, jsi na cestě do IT? Pusť si mou přednášku, která ti poradí 5 klíčových zásad, které vedou k tvému vysněnému cíli.